Щелепи дає уявлення про початок людської кузенів
Опубликованно 30.06.2019 03:50
Щелепу, датуються не менш 160000 років тому Denisovan — нині вимерлого гілки людства — це перший в своєму роді виявлений за межами Південної Сибіру, і фахівці вважають, що це є ключем до розуміння того, як деякі сучасні люди еволюціонували, щоб миритися з низьким вмістом кисню умовах.
Ця щелепа є не менш 160 000 років, і відновлені білки привели вчених до висновку щелепу вийшла з Denisovan, родич неандертальців. Фото: Додається
Сучасниці неандертальців — і як вони, можливо, знищені анатомічно сучасна людина, хомо сапієнс — денисовские люди вперше вийшли у світ десять років тому.
Їх існування визначається через шматок кістки пальця і двох зубів, знайдених в Денисовій печері в горах Південного Сибіру від Алтаю і до приблизно 80 000 років тому.
Але нові останки виявлені при проходженні місцевим ченцем майже тридцять років тому, — привело дослідників до висновку, що денисовские люди були набагато більш численними і набагато старше, ніж вважалося раніше.
"Для істот, навіть якщо трохи архаїчний, що живе в 3300 метрів на Тибетському плато 160 000 років тому ... це те, що ніхто не міг собі уявити до сьогоднішнього дня", - сказав Жан-Жак Hublin, директор Інституту Макса Планка з питань еволюції людини.
У Baishiya карстова печера над Jiangla русло річки в китайській провінції Ганьсу. Це локально відомий буддійський печерний і туристичний об'єкт. Фрагмент щелепи, знайдені в печері щонайменше 160 000 років, і відновлені білки привели вчених до висновку він прийшов з Denisovan, родич неандертальців. Фото: АП
Кістки, знайдені в Baishiya карстова печера в Сяхе, Китай, була подарована ченцем у місцевому музеї, перш ніж вчені встановили про аналіз його складу. Він був настільки старий, ні ДНК може бути вилучено.
Але пан Hublin і його команди використовували останній аналіз білок на сьогоднішній день одним з його зубів, і пов'язати це генетично Denisovan примірники, знайдені в Сибіру.
"З моєї точки зору, це підтвердження робочої гіпотези у мене було небагато: майже все китайське і Східно-Азіатської (hominim) скам'янілості від 350 000-50 000 років тому, ймовірно, Denisovan", - сказав Hublin, провідний автор дослідження, опублікованого в природі.
Фрагмент кістки з Денисової 11', свідоцтва схрещування неандертальця і Denisovan, знайшли в 2012 році російськими археологами в Денисовій печері в горах Алтаю Сибіру. Фото: АFР
Нещодавнє дослідження припустили, що люди досягли тільки на Тибетському нагір'ї — великий ділянку гірського рельєфу на північ від Гімалаїв — близько 40 000 років тому.
"Тут у нас є щось, що в чотири рази старше," сказав пан Hublin. "Це абсолютно неймовірно".
Відкриття Jawbone також вирішує загадку, який хвилював антропологів протягом багатьох років.
У 2015 році дослідники виявили, що етнічних тибетців і ханьців, що живуть на висоті був похований в їх генетичному коді незвичайний варіант гена, EPAS1, який регулює гемоглобін, молекула, яка доставляє кисень з крові.
На великій висоті, загальних варіантів гена надлишок гемоглобіну і червоних кров'яних клітин, змушуючи кров стає густою і мулистих — причиною гіпертонії, низький вага при народженні та малюкова смертність.
Але варіант знайшли збільшує тибетці виробництва набагато менше, таким чином, запобігти проблеми гіпоксії стикаються багато людей, які переїжджають до місця вище 4000 метрів у висоту.
Долина Jiangla в провінції Ганьсу Китаю. Фото: АП
Мутація майже ідентична тій, що знайшли в ДНК денисівців виявлений в Сибіру — на висоті менш ніж в 700 метрах.
"Це було те, що ніхто толком не зрозумів, тому що денисовские люди не знали жити на висоті, так що вони не потрібні, що ген, щоб вижити", - сказав р Hublin.
“Тепер ми знаємо, чому. Це не ДНК денисівців з (Сибіру), це ДНК денисівців Тибету".
Категория: Технологии