Сюрприз НАСА Юпітер відкриттів
Опубликованно 12.03.2018 04:55
Бурхливий планети, загазованій атмосфері простягається приблизно 3000 кілометрів і включає в себе і сотої частки маси планети, дослідження, засновані на спостереженнях космічного апарату Юнона НАСА показали.
Вимірювання пролити перший світло на те, що відбувається під поверхнею найбільша планета в Сонячній системі.
“Галілей розглядає смужки на Юпітері вже понад 400 років тому. Досі ми мали тільки поверхневе уявлення про них", - сказав Йохай Каспі з Інституту науки Вейцмана в Ізраїлі, Автор одного з чотирьох досліджень, опублікованих в природі.
"ІНФРА-червоний зображень, отриманих зверху кожен полюс космічний апарат Juno протягом перших п'яти орбіт виявити постійні полігональної викрійки великих циклонів," дослідника написали.
Ці циклони значно перевищують п'ятої категорії циклону в силу, досягаючи швидкості до 350 км/ч.
"Конфігурація циклонів є безпрецедентним на інших планетах (включаючи полярні шестикутні характеристики Сатурна)," вони написали.
"Манера, в якій циклонів збережеться без злиття та процес їх розвитку у своїй поточній конфігурації невідомі".
Це складене зображення, на основі даних, зібраних інфрачервоним полярних Сяйв Юпітера відображення документа (JIRAM) на борту Юнони місія НАСА до Юпітера, показує центрального циклону Північного полюса планети і восьми циклонів, які оточують його.
Ці циклони значно перевищують п'ятої категорії циклону в силу, досягаючи швидкості до 350 км/ч.
До глибини близько 3000 км, Юпітера включає в себе психоделічний вир хмарних смуг і струминних течій обдувається сильними вітрами, в протилежних напрямках і на різних швидкостях.
Але всередині рідкого ядра планети з водню і гелію рівномірно обертається, веде себе майже як тверде тіло, дослідники знайшли.
"Результат несподіваний, так як це означає, що атмосфера Юпітера має масовий характер і простягається набагато глибше, ніж ми очікували", - сказав Каспі сказав AFP.
Атмосфера землі, для порівняння, займає менше мільйонної частки загальної маси планети.
Висновки були результатом безпрецедентною вимірювання гравітаційного поля Юпітера з Юноною, на орбіту навколо найближчого газового гіганта на Землю з липня 2016 року.
Раніше ми не знали, газоподібної планети на зразок Юпітера обертається з зон і поясів всю дорогу до центру, або ж моделі в атмосферне повітря на поверхні.
"Ці дивовижні науки результати є ще одним прикладом Юпітера Кривий кулі, і свідчить про цінність вивчення невідомого з нової точки зору наступного покоління інструментів", - говорить Скотт Болтон, головний дослідник Юнони з Південно-Західного дослідницького інституту в Сан-Антоніо..youtube-iframe {display: block;height: 0;overflow: hidden;padding: 0;padding-bottom: 56.25%;position: relative;margin-bottom: 20px;}.youtube-iframe iframe {border: 0;bottom: 0;height: 100%;left: 0;position: absolute;top: 0;width: 100%;}
Категория: Технологии